Perşembe, Temmuz 07, 2005

Lavanta kokulu aksesuar


Eflatun organze, çiçek, şerit, potpourri (karışık lavanta parfümlü boyalı bitkiler) yapıştırıcı ve gömlek yakasının dik durması için kullanılan sert plastik.


Bu lavanta dekorunu bir mağazada görmüştüm. Ben de yapabilirim diye düşündüm ve hemen uyguladım. Eşimin gömleğinden çıkan plastik parça çok işime yaradı. Evde de diğer malzemeler zaten vardı. Kumaş ile potborinin renkleri birbirine çok uyumlu oldu. Bu aksesuarı isteğiniz mekanda kullanabilirsiniz. Banyo da ıslanmayacak bir yerde durursa iyi olur, bitkiler boyalı olduğu için boyası çıkabilir. Fotoğraf pek iyi değil kusura bakmayın. Ben bunu arkadaşıma hediye götürdüm. Cuma günü arabayla Türkiye ye uzun bir yolculuğa çıkacaklar. Arabalarına koymayı düşünüyorlar.

İlk önce plastiği kare oluşturacak şekilde ellerimle bastırarak şekil verdim ve uçlarını bantladım.
Organze kumaşı kareyi örtecek şekilde kestim, düz bir yüzeye serdim, kumaşın bir kenarından katlama payı bırakarak plastiği yerleştirdim. Plastiğin içine potpori' yi döküp pembe çiçeği yerleştirdim.
Kumaşı karenin üzerine örttüm ve kenarlarını güzelce katlayarak kumaş ile aynı renkten iple diktim. Mağazada yapıştırıcı kullanmışlardı ama ben dikmeyi tercih ettim. Resimde gördüğünüz çiçekli şerit yakışmadığı için altın renkli şeritle değiştirdim.

Hiç yorum yok: