Cuma, Haziran 17, 2005

LifKız kardeşimin hediye ettiği lif.

Nihayet yapılışını çözdüm. İlk önce parmaklar örülüyor daha sonra kalan kısım parmaklara eklenerek bitiriliyor. Çözmek için de bir tane örmek zorunda kaldım. Evde bulunan ip biraz kalın geldi, pek iyi olmadı ama idare eder çeyize çıkmayacakya...

1-pembe renkli iple altı zincir çekerek (ipinizin kalınlığına göre değişebilir) yuvarlak oluşturun bu yuvarlağın üzerine dolgu, her dolgu arasına iki zincir çekerek (altı adet) bir çiçek yapın.
2-beyaz renkli iple üzerine Münevver ablanın liflerinde olduğu gibi yıldız tekniği ile parmakları bu çiçeğin üzerine örün. Parmakların boyu aynen elimizdeki gibi olsun. Hepsini eşit uzunlukta örmeyin.
3- parmaklar bittikten sonra, serçe parmaktan başlayarak dört parmağı ilk önce parmakların bir yüzünden başlayıp daire çizer gibi diğer yüzlerini de ekleyerek örüyoruz. (parmakların nasıl birleştirildiğini görmek için 1,2,3,4,5,6,7 e bakınız. Zaman kaybı olmaması için parmakları tamamen örmedim. Parmakların örülüp bitiş sayılan son sırasından itibaren ördüm, fotoğrafta 3 parmak görüntülendi siz 4 parmak üzerine birleştirme işlemi yapın, iyi görünmesi açısından parmağın birini beyaz renkle ördüm, lif ipleri biraz ince oluyor benim o ipten olmadığı için biraz kaba oldu)
4- iki-üç parmak yüksekliği kadar ördükten sonra başparmağı birleştirip bileğe kadar örüyoruz, pembe iple bordür örüp tekrar bir sıra beyazla bitiriyoruz. Kurdele ve yüzükle de isterseniz süsleyebilirsiniz.

Hiç yorum yok: